Рецензии

Симптоми кои укажуваат дека ви го шпионираат смартфонот

Ако се сомневате дека некој ве шпионира и ви го прислушкува вашиот смартфон, постојат неколку трикови што откриваат дека тоа е вистина....


Tile Mate - Најверниот Bluetooth тракер кој пронаоѓа се за вас

Tile Mate е еден од поуспешните проекти на платформата KickStarter кој помина долг период на јавно финансирање и поддршка од заедницата...


HTC One S9 - Aero серијата повторно дише

HTC иако имаше добра замисла со новата Aero серија на смартфони не успеа да постигне голем успех во високата класа бидејќи A9 моделот...


LG V20 - фасцинантна камера и одличен софтвер

LG V20 е веќе одамна лансиран, но со неговите добри карактеристики, две предни камери, два дисплеја, премиум звук и фул контроли во...


ZTE Blade A310 - Евтин смартфон со свој карактер

ZTE Blade веќе успешно одржува континуитет во при-пејд и пост-пејд понудите на мобилните оператори како серија на која може да и се...


Alcatel POP 4 - Нешто евтино и ефикасно

POP серијата на Alcatel е обновена со четвртата генерација која е составена од три модели и овој пат започнуваме со основниот смартфон во...


Безбедност на социјалните мрежи: Што не смеете да објавувате

Не можеме да замислиме како изгледаше животот пред да излезат Facebook и Twitter, на кои веќе споделуваме се: ги следиме пријателите и...


Google Pixel - „највисоко рангирана смартфон камера на сите времиња“

Google Pixel е сочна понуда на смартфон. Во 2016 година Google ги донесе на овој свет помалиот и поголемиот телефон Google Pixel and...


Asus ZenPad Z8 - Пробивање со ниска цена

Со неговиот 2K дисплеј, слаба батерија и цена од 249 долари, овој продукт можеби е нешто солидно, но не може да се споредува со...


Cat B30 - Мало, ама екстра издржливо телефонче

Cat брендот можеби повеќе е познат по изработка на тешка механизација но, во последно време големо внимание привлекува и со своите супер...


Како на Facebook ве шпионираат

Facebook е платформа со потенцијал што веќе нема граници, затоа што имате секаков профил на луѓе: бизнисмени, педофили, злонамерни...


Инструкции за редовно чистење на компјутерот

Истражувањата покажуваат дека 82% од оние што донесуваат одлуки за информациските технологии признаваат дека имаат премногу датотеки на...


Со Navdy секој автомобил станува паметен

Смарт возилата се многу актуелни во изминатиот период, но се уште се далеку од широка примена на пазарот иако иновациите се навистина...


Pebble 2 - Времето тече наназад

Pebble е првиот независен бренд кој направи огромен успех во „носливите“ уреди и практично го популаризираше носењето на фитнес алки и...


Apple Watch Series 2 - најбрз и најстилизиран

Apple има добра репутација за стил и добар дизајн кај сите свои продукти, без разлика дали станува збор за смартфон, таблет или смарт...


Lenovo Tab A70-40 - Евтин таблет за забава и социјални мрежи

Lenovo A7-40 е Android таблет скроен за брзо и прегледно сурфање и пребарување на интернет, читање на електронски книги, магазини и...


LG X Power - Привлечен изглед и гигантска батерија

Ако сакате релативно евтин телефон со голем капацитет на батерија, LG ви го нуди својот модел X Power. Под хауба телефонот има гигантска...


Масовните DDoS хакерски напади можат да го срушат слободниот интернет

Група на хакери за кои сега се тврди дека се следбеници на Викиликс и Џулијан Асанж успеа за само еден ден да го попречат пристапот до...


Alcatel Idol 4 - Одлично функционира во средната класа

Alcatel Idol 4 доаѓа со ниска цена, што е специфично за оваа компанија. Сметаме дека Alcatel никогаш нема да произведува смартфони од...


Huawei NOVA - Ѕвезда во подем

Huawei има совршена низа на смартфони оваа година кои се погодени како никогаш досега и истите одговараат на сите потреби на корисниците...


Детални инструкции за телефонот да дише полесно

Не постои ништо полошо од бавен телефон. Ако се обидете да пишете порака или да одговорите на електронската пошта, а тој постојано ве...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA