Рецензии

Samsung Galaxy J5 (2017): Шампион во дизајнот и камерата

Samsung Galaxy J5 (2017) е наследникот на еден од најпопуларните телефони во оваа серија, J5 (2016)...


Која категорија на корисник сте на Facebook

Никој не беше изненаден кога шефот на Facebook, Марк Цукерберг, објави дека секој месец над 2 милијарди луѓе ја користат неговата...


Nokia 5 - Смартфон кој задоволува многу потреби

Nokia 5 е средното „дете“ во почетната понуда на HMD Global годинава и се наоѓа помеѓу основниот модел Nokia 3 за кој веќе напишавме...


Цукерберг против Маск - Дали AI треба да се контролира?

Двајцата технолошки тајкуни Марк Цукерберг и Елон Маск за прв пат имаа јавен судир околу нивните ставови за развојот на вештачката...


Зошто Трамп го гледа шефот на Amazon како голем непријател?

Американските медиумски и политички аналитичари често се без зборови и не можат да најдат логични објаснувања за постапките кои ги...


СМС наскоро заминува во историјата: RCS стапува на сцена!?

Rich Communication Services (RCS) е новата платформа што ќе се наметне како комбинација од Facebook Messenger, iMessage на Apple и...


Мариса Мајер: Чудото од жена, што земаше 900.000 долари неделно од Yahoo

Yahoo падна во рацете на Verizon Communications, што значи крај на петгодишното лидерство на Мариса Мајер, генералната директорка на...


Кина против светот - Се поевтини смартфони во високите класи

Кина во последните 5 години направи најголем напредок во производството на мобилни уреди каде убедливо доминира и многумина ќе речат дека...


Wi-Fi поврзувањето може да биде опасно поради овие 9 нешта

Бесплатната Wi-Fi интернет мрежа на јавно место е одлична работа, но корисниците не се свесни дека со тоа би можело да има и пропратна...


Nokia 3 - Носталгичен старт

Новоформираната финска компанија HMD Global откако доби право повторно да лансира смартфони под брендот Nokia кои се изработуваат во Кина...


Исмевани технолошки идеи: Сега не можеме да се замислиме без нив

Многу е тешко да се предвиди иднината, освен ако имате вродени способности како Стив Џобс. Тогаш се е полесно...


Convertible Wireless Charger - Супер полнач за Galaxy S8

Samsung Mobile по фијаското со експлозивната батерија на Galaxy Note 7 реши да не експериментира со смартфонот Galaxy S8 и затоа ја...


Како ќе се промени технологијата до 2020 година

Веќе не е прашање дали развојот на технологијата го менува светот и нашиот секојдневен живот. Како светот би изгледал за 3 години... до...


DJI Spark - Идеалниот дрон за селфи

DJI е еден од првите брендови кои успеа да се наметне со своите евтини дронови со релативно прифатливи цени за сите категории на...


Под Заклетва - Каков ќе биде Yahoo по договорот со Verizon?

Веќе на сите им е добро познато дека американскиот телекомуникациски гигант Verizon реши да го преземе проблематичниот интернет сервис...


Ни рекордната казна од ЕУ нема да го сопре монополот на Google

Google по речиси цела деценија на истрага и прогон конечно доби казна од страна на Европската комисија која смета дека станале монопол...


Huawei NOVA Smart - Попаметни во средната класа

Huawei по одличниот прием на серијата NOVA која ја смести во пониската средна класа реши да лансира и нов модел кој е наменет пред се за...


iOS 11: Официјално објавена бета верзијата од Apple - Што има ново?

Apple ја објави јавната бета верзија за новиот iOS 11 оперативен систем за iPhone и iPad, па сега сите што сакаат може да ги пробаат...


Honor 8 Lite: Бескомпромисно моќен телефон на Huawei

Honor 8 Lite ги поседува трите најважни елементи за да обезбеди непречено корисничко искуство: моќни спецификации, најновата верзија на...


Asus ZenFone Live може да прави чуда со вашето лице

ASUS неодамна го презентираше смартфонот од средна класа – ZenFone Live. Станува збор за телефон наменет за младата популација, оние што...


Sony Xperia Touch: Скап Android проектор со многу функционалности

Sony Xperia Touch е портабилен Android проектор, кој содржи скенер за отпечатоци, што значи дека корисникот може да го снима својот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm