Рецензии

Tesla 6.2 - И Европјаните можат

Мобилниот бренд Tesla покажува и дека во Европа може да се водат смартфон стартапи со иновативна технологија, квалитетни иновации и...


Sony Xperia L1: Импресивна цена и добри перформанси

Sony Xperia L1 е новата ниска класа во линијата на Xperia, која според изгледот изгледа како наследник од Xperia E фамилијата. Овој модел...


Samsung Galaxy A7 (2017) - Идеален спој на цена, реноме и моќ

Samsung Galaxy A7 доаѓа како најквалитетниот претставник на А серијата кој засега се уште нема свој наследник во оваа класа од корејскиот...


Motorola Moto G5S - Брзо се полни и има топ камери

На европскиот пазар навистина е тешко да се најде квалитетен смартфон во средната класа кој ќе има перформанси достојни и за помоќните...


CAT S31: Војнички спремен за мајстори и градежници

Робусните смартфони од Caterpillar, производителот за градежна опрема, влегува во следната рунда. Од надворешноста останува...


Samsung Galaxy A8 (2018): Подобрете го вашето селфи искуство

Galaxy A8 (2018) е новиот модел на Samsung, кој повеќе изгледа како изменета верзија на Galaxy S8, отколку ....


Lenovo: Иновации, смарт уреди и футуристички Moto додатоци

Lenovo во Лас Вегас, на CES 2018 ја претстави својата визија за технолошки иновации за 2018 година. Со идејата „од џеб до дома“...


BlackBerry Motion: Цврста градба за сериозни господа

Порано зборот BlackBerry беше синоним за „смартфон“, или PDA со мобилно поврзување. Оваа компанија на времето беше поим и за иновации...


Бил Гетјс за иновациите што драстично ќе го променат светот

Еден од најбогатите луѓе на светот, основачот на компанијата Microsoft, Бил Гејтс, открива кои иновации според него би можеле да го...


Moto X4: Турбо полнење, минимални рамки и профи камера

Moto X сериите не се тоа што беа порано. Откако се случи аквизицијата на бизнисот со смартфони на Motorola од страна на Lenovo, многу...


Топ 5 смартфони за 2017 - Кој ја одбележа годината?

Позади нас имаме доста возбудлива година во смартфон светот со неколку моќни смартфони кои ја потврдија доминацијата на веќе етаблираните...


Huawei во 2017 - Чекор повеќе до врвот

Huawei одигра најагресивно досега на пазарот на мобилни телефони и тоа даде голем напредок во 2017 година која ја одблежуваат на втората...


Apple во 2017 - Корпоративни грешки скапо ќе го чинат гигантот

Apple годинава која изминува нема да ја памети по многу убави работи бидејќи се соочи со два големи проблема, од кои еден доаѓа токму на...


Samsung во 2017 - Голем пресврт за враќање на врвот

Samsung 2017 година имаше тежок старт по фијаското со фаблетот Samsung Galaxy Note 7 кој имаше фабрички проблематични батерии кои...


Honor 7X се смета за средна, а суштински е премиум класа

Honor е бренд на Huawei, кој е наменет за да биде пријателски расположен кон корисниците што не се во потрага по најврвните перформанси...


Кои технологии ќе се „стандардизираат“ во 2018?

Крајот на годината традиционално е резервирана за преглед на најважните настани во досегашната година и предвидувањата што не очекуваат...


Прогнози за три големи чекори на Microsoft во 2018

Microsoft e една од најбогатите американски компании која има речиси 200 милијарди долари на сметки во странство и офшор банки со цел да...


Дали секој може да креира своја криптовалута и како?

Како што видовме минатата недела дојде до огромен пад на вредноста на биткоинот. Многу криптовалути ја задржаа својата вредност, додека...


Како Apple се изгоре со намерното кочење на iPhone?

Apple кон крајот на годинава се соочува со голем скандал кој се откри благодарение на тестови направени на бенчмарк сајтот Geekbench при...


Џеф Безос: Клучни точки за успех во кариерата

Бизнисмените често пати ги советуваат луѓето со кои правила се служат тие за да успеат во својот бизнис, односно кариерата. Џеф Безос...


Huawei Mate 10 - Сериозен играч

Mate серијата на фаблети на Huawei со текот на времето стана се посериозна во обидот да се наметни против моќни конкуренти како веќе...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus