Рецензии

Xiaomi Mi Mix 2 - Идеален за вредни деловни луѓе

Xiaomi се соочува со успорување на метеорскиот успех на пазарот кој го имаше пред неколку години и пред себе има тешки предизвици да ја...


Дали да се користи ограничувањето на iPhone батериите?

Apple самиот си предизвика огромни проблеми со одлуката да не им открие на корисниците дека по одредено време на користење на iPhone...


Huawei Mate 10 Lite: Неприкосновена камера и ниска цена

Huawei Mate 10 Lite е телефон од средната класа, со солидни перформанси и полесно пристапна цена. Смартфонот...


Toyota e-Palette - Најлуда идеја за смарт возило

Јапонскиот автомобилски гигант Toyota за време на CES 2018 саемот го претстави концептот за смарт автономни електрични возила наречени...


Tesla 6.2 - И Европјаните можат

Мобилниот бренд Tesla покажува и дека во Европа може да се водат смартфон стартапи со иновативна технологија, квалитетни иновации и...


Sony Xperia L1: Импресивна цена и добри перформанси

Sony Xperia L1 е новата ниска класа во линијата на Xperia, која според изгледот изгледа како наследник од Xperia E фамилијата. Овој модел...


Samsung Galaxy A7 (2017) - Идеален спој на цена, реноме и моќ

Samsung Galaxy A7 доаѓа како најквалитетниот претставник на А серијата кој засега се уште нема свој наследник во оваа класа од корејскиот...


Motorola Moto G5S - Брзо се полни и има топ камери

На европскиот пазар навистина е тешко да се најде квалитетен смартфон во средната класа кој ќе има перформанси достојни и за помоќните...


CAT S31: Војнички спремен за мајстори и градежници

Робусните смартфони од Caterpillar, производителот за градежна опрема, влегува во следната рунда. Од надворешноста останува...


Samsung Galaxy A8 (2018): Подобрете го вашето селфи искуство

Galaxy A8 (2018) е новиот модел на Samsung, кој повеќе изгледа како изменета верзија на Galaxy S8, отколку ....


Lenovo: Иновации, смарт уреди и футуристички Moto додатоци

Lenovo во Лас Вегас, на CES 2018 ја претстави својата визија за технолошки иновации за 2018 година. Со идејата „од џеб до дома“...


BlackBerry Motion: Цврста градба за сериозни господа

Порано зборот BlackBerry беше синоним за „смартфон“, или PDA со мобилно поврзување. Оваа компанија на времето беше поим и за иновации...


Бил Гетјс за иновациите што драстично ќе го променат светот

Еден од најбогатите луѓе на светот, основачот на компанијата Microsoft, Бил Гејтс, открива кои иновации според него би можеле да го...


Moto X4: Турбо полнење, минимални рамки и профи камера

Moto X сериите не се тоа што беа порано. Откако се случи аквизицијата на бизнисот со смартфони на Motorola од страна на Lenovo, многу...


Топ 5 смартфони за 2017 - Кој ја одбележа годината?

Позади нас имаме доста возбудлива година во смартфон светот со неколку моќни смартфони кои ја потврдија доминацијата на веќе етаблираните...


Huawei во 2017 - Чекор повеќе до врвот

Huawei одигра најагресивно досега на пазарот на мобилни телефони и тоа даде голем напредок во 2017 година која ја одблежуваат на втората...


Apple во 2017 - Корпоративни грешки скапо ќе го чинат гигантот

Apple годинава која изминува нема да ја памети по многу убави работи бидејќи се соочи со два големи проблема, од кои еден доаѓа токму на...


Samsung во 2017 - Голем пресврт за враќање на врвот

Samsung 2017 година имаше тежок старт по фијаското со фаблетот Samsung Galaxy Note 7 кој имаше фабрички проблематични батерии кои...


Honor 7X се смета за средна, а суштински е премиум класа

Honor е бренд на Huawei, кој е наменет за да биде пријателски расположен кон корисниците што не се во потрага по најврвните перформанси...


Кои технологии ќе се „стандардизираат“ во 2018?

Крајот на годината традиционално е резервирана за преглед на најважните настани во досегашната година и предвидувањата што не очекуваат...


Прогнози за три големи чекори на Microsoft во 2018

Microsoft e една од најбогатите американски компании која има речиси 200 милијарди долари на сметки во странство и офшор банки со цел да...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm