LG G4 наредната недела прв добива Android Marshmallow

Објавено на 15.10.2015 во НовостиLG G4 наредната недела прв добива Android Marshmallow

LG G4 ќе биде првиот смартфон надвор од Nexus уредите кој ќе ја добие најновата надградба со оперативниот систем Android Marshmallow, а со тоа ќе го збогати софтверот со голем број на новитети како Google now on tap, подобрена батерија и нов Google лаунчер.

Надградбата за LG G4 ќе се одвива полека, односно регион по регион, па затоа ќе треба да имате малку трепение, инаку за Android Marshmallow претходно напишавме и детална рецензија за сите новитети, па може да дознаете зошто ќе вреди да се чека. 
 

 
Најнови телефони
 
 


{}