Redmi Note 8 Pro ќе има течно ладење

Објавено на 24.08.2019 во НовостиRedmi Note 8 Pro ќе има течно ладење

Xiaomi за новиот врвен фаблет Redmi Note 8 Pro планира да понуди многу моќен хардвер кој за да обезбеди топ перфоманси ќе се потира на технологија на течно ладење. 

Xiaomi Redmi Note 8 ќе работи со најдобриот сум-јадрен Kirin 810 процесор кој е изработен со 7nm, па кога ќе ги бидат активирани сите осум јадра преку течното ладење ќе се загарантира дека процесорот нема да се прегрева.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
 


{}