Motorola One Zoom ќе биде крал на камерата

Објавено на 02.09.2019 во НовостиMotorola One Zoom ќе биде крал на камерата

Motorola планира нов доста исплатлив смартфон кој според цената и перформансите како и фантастичната камера се очекува да биде вистински крал во средната висока класа.

Motorola One Zoom ќе понуди Quad камера со двоен OIS, примарен сензор од 48 мегапиксели, како и снимање во 4K HD.

Исто така Motorola One Zoom ќе може да се пофали со 6,4 инчен Full HD Plus Super AMOLED дисплеј, осум-јадрен Snapdragon 675 процесор, 4 GB RAM, 128 GB меморија и батерија со капацитет од 4000 mAh.

Motorola One Zoom ќе чини 399 долари и нема да биде дел од Android One програмата.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
 


{}