Samsung следната недела го лансира повторно Galaxy Fold

Објавено на 04.09.2019 во НовостиSamsung следната недела го лансира повторно Galaxy Fold

Samsung Mobile следната недела повторно ќе го лансира флексибилност смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold по неколку месеци на одложување и решавање на сите механички предизвици.

Samsung Mobile овие денови за време на IFA 2019 во Берлин ќе претстави повеќе детали за функционалноста на Galaxy Fold како и за иднината на оваа иновативна категорија на нов вид на смартфони.

Цената на Samsung Galaxy Fold ќе изнесува околу 2000 евра и истиот ќе биде достапен во многу ограничени количини.