Xiaomi Mi Mix 4 доаѓа со 108 мегапикселна камера

Објавено на 07.09.2019 во НовостиXiaomi Mi Mix 4 доаѓа со 108 мегапикселна камера

Xiaomi сака да се врати во трката со врвните конкуренти со нив супер смартфон кој ќе има фантастична понуда на компоненти.

Новиот Xiaomi Mi Mix 4 ќе располага со 108 мегапикселна камера, ќе работи со осум јадрен Snapdragon 855 Plus процесор, ќе има 5G и супер турбо брзо полнење на батеријата.