Samsung Galaxy A20S ќе има тројна камера

Објавено на 10.09.2019 во НовостиSamsung Galaxy A20S ќе има тројна камера

Новиот поевтин смартфон Samsung Galaxy A20S како главен адут ќе ја користи тројната камера на задната страна со 8 мегапиксели за ултра широк агол, 5 мегапиксели за длабочина и примарен сензор од 13 мегапиксели.

Samsung Galaxy A20S ќе има 6,5 инчен TFT LCD дисплеј, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 450 процесор, 3 и 4 GB RAM, 32 и 64 GB вградена меморија и батерија со брзо полнење од 15w со капацитет од 4000 mAh.Прочитајте повеќе: