Sony Xperia 1 доби одлична надградба на камерата

Објавено на 12.09.2019 во НовостиSony Xperia 1 доби одлична надградба на камерата

Sony Mobile лансираше помала но, значајна софтверска надградба за актуелниот премиум смартфон Sony Xperia 1 со најголем бенефит во делот на камерата.

Со новиот софтвер Xperia 1 ќе прави многу подобри слики и видеа благодарение на постабилните перформанси, попрецното сликање, зум и кадрирање. Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
 


{}