Xiaomi Mi 9 Lite доаѓа во Европа од следната недела

Објавено на 13.09.2019 во НовостиXiaomi Mi 9 Lite доаѓа во Европа од следната недела

Xiaomi следната недела од 16 септември во Европа ќе ја стартува продажбата на новиот евтин смартфон од средната висока класа Xiaomi Mi 9 Lite кој веќе е достапен во Азија под брендот Xiaomi CC 9.

Xiaomi Mi 9 Lite ќе понуди 6,3 инчен Super AMOLED дисплеј, осум-јадрен Snapdragon 710 процесор, 4GB RAM, тројна главна камера и 32 мегапикселна селфи камера.