Huawei Mate 30 ќе има и Porsche дизајн

Објавено на 17.09.2019 во НовостиHuawei Mate 30 ќе има и Porsche дизајн

Huawei планира за следната генерација на фаблети од серијата Mate 30 да лансира и поскапа специјализирана Porsche верзија. 

Huawei Mate 30 RS Porsche ќе има уникатен изглед со заострен финиш на задната страна за да потсетува на спортските автомобили.