Samsung: Кој S10 модел прв добива пристап кон Android 10 beta

Објавено на 13.10.2019 во НовостиSamsung: Кој S10 модел прв добива пристап кон Android 10 beta

Samsung ги спрема Galaxy S10, S10+, и S10e за Android 10 Beta, но во моментот ја има само пробната верзија со најновиот оперативен систем. За Samsung не е важна датата, и девелоперите не потврдиле ништо, затоа што компанијата сакала „да ја обезбеди најстабилната верзија“. 

Најновиот кориснички интерфејс One UI 2 Beta со Android 10 програмата наскоро би можеле да му посакаат добредојде на корисниците со Galaxy S10 5G моделот, како и Galaxy Note 10, Note 10+, и Note 10+ 5G.