Xiaomi на голема врата ја враќа Mi Note серијата?

Објавено на 12.10.2019 во НовостиXiaomi на голема врата ја враќа Mi Note серијата?

Xiaomi повеќе од две години не лансирал никаков Mi Note уред и тој простор им го препушти на големите смартфони од Redmi и Mi Mix сериите. Сепак, сега се чини дека постои простор Mi Note да се врати на голема врата.

Според најновите информации на крајот на октомври постои можност да биде лансиран новиот Xiomi Mi Note 10 кој ќе има 6,7 инчен Quad HD дисплеј, осум-јадрен Snapdragon 855 процесор, 12 GB RAM, 256 GB основна вградена меморија, батерија со капацитет од 5000 mAh, како и многу квалитетни камери.