Xiaomi прави смартфон со 5х телефото камера

Објавено на 13.10.2019 во НовостиXiaomi прави смартфон со 5х телефото камера

Xiaomi подготвува нов премиум смартфон кој ќе има многу квалитетна камера со 5х телефото леќа, која ќе биде дополнување на главната камера со повеќе сензори.

Најверојатно станува збор за гејмерскиот смартфон Black Shark 3 кој ќе пристигне следната година заедно со напреден дисплеј со 120 Hz, како и моќен хардвер. Прочитајте повеќе: