Samsung Galaxy A91 ќе биде следниот ѕвер

Објавено на 14.10.2019 во НовостиSamsung Galaxy A91 ќе биде следниот ѕвер

Samsung Mobile ќе има вистински ас во ракавот со новиот супер модел Galaxy A91 со 4G конекција за да биде достапен за поголема група купувачи, а со тоа и нешто поевтин од 5G моделот.

Samsung Galaxy A91 ќе има 6,7 инчен Infinity U Super AMOLED дисплеј, осум-јадрен Snapdragon 855 процесор, 8 GB RAM, 128 GB меморија како и тројна главна камера.

Samsung Galaxy A91 ќе има батерија со капацитет од 4500 mAh како и екстра брзо полнење со 45W