Google веднаш го укинува Pixel 3

Објавено на 14.10.2019 во НовостиGoogle веднаш го укинува Pixel 3

Google нема да чека долго и веднаш по промоцијата на новиот модел Pixel 4 ќе го укине актуелниот смартфон Pixel 3 како непотребен во поевтината понуда.

Корисниците на располагање ќе имаат избор во Pixel 3а како поевтината верзија која беше лансирана оваа пролет, додека во премиум сегментот остануваат Pixel 4 и Pixel 4 XL.