Redmi K30 доаѓа со 5G, Duo селфи камера и пристојна цена

Објавено на 15.10.2019 во НовостиRedmi K30 доаѓа со 5G, Duo селфи камера и пристојна цена

Xiaomi преку посебниот бренд Redmi ќе лансира нов модел во Кој серијата кој ќе има 5G мобилна конекција, ќе има двојна селфи камера на предната страна на аголот со продупчен дисплеј и ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 865 процесор.

За цената на Xiaomi Redmi K30 од компанијата велат дека ќе биде многу исплатлива, но ова нема да биде нивниот најевтин 5G смартфон, туку дека се планираат навистина поевтини модели.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
 


{}