Xiaomi спремен за европскиот пазар со Mi TV 4S

Објавено на 09.11.2019 во НовостиXiaomi спремен за европскиот пазар со Mi TV 4S

Кинескиот бренд стартуваше со Mi TV 4S линијата во Европа - Mi TV 4S 55 и Mi TV 4S 43. Ќе има и поевтин модел, нормално, 32 инчен - Mi TV 4S 32.

55 и 43 моделите се со 4К HDR дисплеи и MEMC технологија за флуидниост во сликата, 4 јадрен Mediatek 6886 процесор, 2GB RAM и 8GB ROM меморија. Тука го има и најновиот Android 9 Pie софтвер, а нормлано имаат и Wi Fi. 

32 инчениот модел има помала резолуција, се разбира и послаб процесор. Mi TV 4S 55'' ќе чини 450 евра, Mi TV 4S 43'' ќе биде 350 evra, a Mi TV 4S 32'' е биде 180 евра. Испораката на телевизорите почнува на 2 декември, а претходно може да извршите преднарачка, која се отвара на 25 ноември. 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
 


{}