Samsung прави евтин 5G смартфон

Објавено на 09.11.2019 во НовостиSamsung прави евтин 5G смартфон

Samsung Mobile подготвува евтин смартфон со 5G конекција кој ќе работи со новиот осум-јадрен Exynos 980 процесор.

Според најновите информации станува збор за нова верзија на Samsung Galaxy A71 која ќе има 5G мобилен модем и солидни перформанси.