Honor V30 доаѓа и во Европа

Објавено на 09.11.2019 во НовостиHonor V30 доаѓа и во Европа

Huawei ја разгледува можноста за лансирање на претстојниот Honor V30 како одличен смартфон во високата средна класа со солидна цена и перформанси.

Главните адути на Honor V30 ќе лежат во новата Camera Matrix која ќе има вештачка интелигенција за креирање најдобри резултати од сликите.