Xiaomi Redmi 8 доби надградба со MiUi 11

Објавено на 09.11.2019 во НовостиXiaomi Redmi 8 доби надградба со MiUi 11

Xiaomi ја лансираше глобалната и финална верзија на новиот кориснички интерфејс MiUi 11 за смартфоните Redmi 8 и Redmi 8A.

Новата верзија на MiUi 11 се уште базирана на Android 9 оперативниот систем, со себе ја носи октомвриската безбедносна надградба, а зафаќа простор од 600 мегабајти.