Протече следниот модел на Samsung од средна класа со 4 задни камери

Објавено на 12.11.2019 во НовостиПротече следниот модел на Samsung од средна класа со 4 задни камери

Samsung Galaxy A51 е следниот смартфон на пик од јужнокорејската компанија, кој пристигнува со дупка во дисплејот за предната камера. Стив Хемерстофер ни открива слики од идниот телефон, aka @OnLeaks. 

Samsung Galaxy A51 се очекува да биде висок и широк, со четворна задна камера, невидлив сензор за отпечатоци и џек за слушалки.

Galaxy A51 ќе има задна камера од 32MP + 12MP + 12MP + 5MP, со 2x оптички зум. Батеријата треба да биде со капацитет од 4,000mAh и Exynos 9611 процесор под хауба, 4GB RAM + 64GB ROM меморија, додека предната камера ќе биде 32MP. Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
 


{}