Motorola One Hyper пристигнува официјално на 3 декември

Објавено на 30.11.2019 во НовостиMotorola One Hyper пристигнува официјално на 3 декември

Motorola е спремна за лансирање на One Hyper, кој официјално ќе биде презентиран на 3 декември во Бразил. Моделот има предна поп-ап камера од 32MP и задна камера од 64MP, Full HD+ дисплеј со големина од 6,39-инчи.

Под хауба има Snapdragon 675 процесор, 4GB RAM + 128GB ROM меморија, батерија од 4.000 mAh и USB-C порт.