Samsung Galaxy S11 има промени во делот на Premium Hole

Објавено на 02.12.2019 во НовостиSamsung Galaxy S11 има промени во делот на Premium Hole

Galaxy S11 ќе има Snapdragon 865 процесор или Exynos 990 во зависност од пазарот, двата изработени преку 7nm EUV процес на производство. Главната задната камера ќе биде 108MP и 48MP телефото сензор, плус ToF камерата и ултраширокиот сензор. 

Ќе има барем 8GB RAM+256GB меморија, 6.9" дисплеј со 120Hz кај S11+.  Промената во дизајнот кај Premium Hole сегментот е тоа што дупката сега е поместена кон средината, во споредба со онаа што беше во аголот кај S10 моделот.