За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Објавено на 03.12.2019 во НовостиЗа десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Samsung Mobile ја започна кампањата за промоција на првите смартфони од следната генерација Samsung Galaxy A 2020. Промоцијата е закажана за 12 декември и се очекуваат неколку нови уреди.

Меѓу нив ќе бидат Samsung Galaxy A51 и Samsung Galaxy A71 кои веќе се во голема мера откриени со голем број на протечени информации, па така за десетина дена останува да се види која ќе биде нивната цена и кога ќе започне пласманот до корисниците.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
 


{}