Xiaomi Mi A2 ја доби надградбата со Android 10

Објавено на 14.01.2020 во НовостиXiaomi Mi A2 ја доби надградбата со Android 10

Xiaomi ја стартуваше софтверската надградба за смартфонот од средната основна класа Xiaomi Mi A2 кој сега стигнува до најновата верзија на оперативниот систем Android 10.

 

Xiaomi Mi A2 со новиот софтвер на Android 10 ќе добие повеќе избор на Dark Mode менија, поголема заштита на приватноста и нови визуелни теми и позадини.