Huawei P40 доаѓа со двојна селфи камера

Објавено на 15.01.2020 во НовостиHuawei P40 доаѓа со двојна селфи камера

Huawei значително ќе го унапреди мултимедијалниот капацитет на претстојниот премиум смартфон Huawei P40 кој според најновите наводни рендери се открива дека ќе пристигне кон крајот на зимава со двојна камера.

Huawei P40 ќе има Full дисплеј со големина од околу 6 инчи, висока HD резолуција и двојна селфи камера поставена на предната страна.

 
Најнови телефони
 
 


{}