Samsung Galaxy S20+ ќе снима 8К видео и ќе биде без 3.5мм џек за слушалки

Објавено на 16.01.2020 во НовостиSamsung Galaxy S20+ ќе снима 8К видео и ќе биде без 3.5мм џек за слушалки

Samsung Galaxy S20 пристигнува за неполн месец во три различни верзии, т.е. на 11 февруари во Барселона. Во меѓувреме се дознава дека Galaxy S20+ ќе биде со екран со резолуција од 3200 x 1440 пиксели, со освежување од 120Hz.

Во дисплејот ќе има вграден ултразвучен скенер за отпечатоци, отвор за селфи-камерата во средината на предниот панел, брзо полнење со 25W, 12GB RAM меморија и 128GB внатрешна меморија. Батеријата ќе биде со капацитет од 4500mAh без 3.5мм џек за слушалки, туку со USB Type-C слушалки. Ќе може да се снима и видео.

 
Најнови телефони
 
 


{}