За 10 дена Huawei доаѓа со новиот арсенал

Објавено на 13.02.2020 во НовостиЗа 10 дена Huawei доаѓа со новиот арсенал

Huawei официјално потврди дека на 23 февруари во Барселона ќе одржи голема промоција на која ќе бидат претставени смартфоните и уредите од новиот арсенал.

Се очекува Huawei пред се да се претстави со новата генерација на премиум смартфони Huawei P40, како и на нова верзија на флексибилниот Huawei Mate X со двоен екран и 5G поддршка.

 
Најнови телефони
 
 


{}