За колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?

Објавено на 14.02.2020 во НовостиЗа колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?

Новиот супер моќен премиум смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra има мега батерија со капацитет од 5000 mAh за целосна поддршка на напредните перформанси кои имаат енергетски побарувања. 

За среќа на корисниците Samsung Galaxy S20 Ultra има супер без полнач со капацитет од 45W што е рекордно молневито.

Така Samsung Galaxy S20 Ultra целиот потенцијал на батеријата ќе го наполни за помалку од еден час приклучен во струја или поточно за 58 минути.

 
Најнови телефони
 
 


{}