Redmi K30 Pro поседува одлични спецификации за прифатлива цена

Објавено на 25.03.2020 во НовостиRedmi K30 Pro поседува одлични спецификации за прифатлива цена

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro и K30 Pro Zoom смартфоните, кои се уникатни по кружниот модул на задната камера и поп-ап камерата за селфи фотогорфафии. Redmi K30 Pro има Snapdragon 865 процесор и 5G мрежа. 

AMOLED дисплејот има големина од 6,67 инчи, HDR10+ технологија и 60Hz освежување на екранот. Задната камера изнесува 64MP+13MP+5MP+2MP сензор за длабочина на деталите. Zoom верзијата со телефото сензорот овозможува хибридно зумирање 30x. Селфи камерата изнесува 20MP и излегува со помош на поп-ап механизам. 

Пнатаму имате и 8К снимање на видео, IP53 сертификат за водоотпорност, батерија од 4700mAh, и поддршка за брзо полнење 33W.

Автор: Aleksandar Stankov