Само Samsung Galaxy Note 20 Plus ќе биде со дисплеј од 120Hz

Објавено на 14.05.2020 во НовостиСамо Samsung Galaxy Note 20 Plus ќе биде со дисплеј од 120Hz

Претстојниот Samsung Galaxy Note 20 нема да биде со дисплеј од 120Hz, тврди Рос Јанг. Претходно тој изјави дека Note 20 и Note 20 Plus ќе бидат со моќниот LTPO дисплеј со фреквенција од 120Hz. 

Сега тој додава дека Samsung потврдува дека класичниот Note 20 нема да биде со екран од 120Hz, туку со 60Hz, кој го имаат повеќето смартфони. Очигледно, одлуката е поврзана со LTPO технологијата, што многу ќе чини, а тоа ќе биде резервирано само за Galaxy Note 20 Plus.