Samsung Galaxy Note 20+ ќе располага со 108 MP камера?

Објавено на 22.05.2020 во НовостиSamsung Galaxy Note 20+ ќе располага со 108 MP камера?

Samsung Mobile подготвува фантастична камера за следниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Plus кој треба да пристигне кон крајот на летото.

Тоа што фановите може да го очекуваат е дека Samsung Galaxy Note 20 Plus ќе има главна камера на задната страна со четири сензори, а примарниот најверојатно ќе има 108 мегапиксели, односно нешто слично како кај сетапот на Samsung Galaxy S20 Ultra.

Се очекува и Samsung Galaxy Note 20 Plus да располага со функција за максимален зум, односно ќе има сличен потенцијал како Space Zoom, но овие детали засега се на ниво на шпекулација.