Honor 8S 2020 е ново евтино телефонче

Објавено на 08.06.2020 во НовостиHonor 8S 2020 е ново евтино телефонче

Honor суб-брендот на Huawei ја лансираше 2020 верзијата на супер евтиниот модел Honor 8s за овозможување на нијанса подобри перформанси, притоа задржувајќи ја истата цена.

Honor 8s 2020 доаѓа со 5.71 инчен IPSLIPS дисплеј со засек во вид на капка за камерата од 5MP за селфи.

На задната страна е поставена главната камера од 13 мегапиксели, под хаубата има Helio A22 процесор и батерија со капацитет од 3,020 mAh

Автор: Aleksandar Stankov