Honor 10X Pro потврден со моќен процесор

Објавено на 16.06.2020 во НовостиHonor 10X Pro потврден со моќен процесор

Honor 10X Pro веќе е потврден преку системот за лиценцирање на кинеската агенција TENNA па така веќе се откриени добар дел од неговите спецификации.

Honor 10X Pro ќе има 6,5 инчен 2K HD резолуција на дисплејот, ќе работи со моќен осум-јадрен Kirin 985 процесор, ќе има четири главни камери од кои примарната со 40 мегапиксели, како и перископска помошна камера.

Honor 10X Pro исто така ќе располага со 8 GB RAM и 128 GB основна вградена меморија.