LG Velvet 5G - Ново промо-кул видео

Објавено на 26.06.2020 во НовостиLG Velvet 5G - Ново промо-кул видео

LG Velvet 5G е нов смартфон од средната класа со Android 10, достапен во Јужна Кореја и Европа. Уште малку ќе пристигне и во САД, но не е позната датата. Додека го чекаме Velvet 5G да излезе официјално, во меѓувреме се појави промо видео со телефонот.

LG Velvet има елегантен и заоблен дизајн, со тројна задна камера и главен сензор од 48MP, 6.8-инчен дисплеј, батерија со капацитет од 4,300mAh, ASMR Recording алатка и Voice Bokeh. LG Velvet под хауба има Qualcomm Snapdragon 765 процесор, 128GB внатрешна меморија, водоотпорен е и пристигнува во Aurora Green верзија, Aurora White, Aurora Gray, и Illusion Sunset.