Honor 30 Lite ќе има фантастичен дисплеј

Објавено на 01.07.2020 во НовостиHonor 30 Lite ќе има фантастичен дисплеј

Huawei преку суб-брендот Honor ќе лансира нов супер евтин смартфон во средната класа кој ќе има фантастични иновации во дисплејот.

Непосредно пред утрешната промоција се открива дека Honor 30 Lite ќе располага со 6,5 инчен LCD дисплеј со стапка на "освежување" на сликата од 90 Hz што ќе го направи одличен за мобилни видео игри.