Samsung Galaxy Fold 2 доаѓа со ултра-брз полнач од 25W

Објавено на 07.07.2020 во НовостиSamsung Galaxy Fold 2 доаѓа со ултра-брз полнач од 25W

Новиот преклопен смартфон на Samsung - Galaxy Fold 2, пристигнува со адаптер од 25W за ултра-брзо полнење. Моделот SM-F9160 ќе има и поддршка за 5G интернет мрежа. 

Поддршката за полнење со 25W веќе ја имаме кај Samsung Galaxy S10 5G и Note 10 серијата, што значи дека веќе е стандардизиран кај премиум моделите. Од Samsung Galaxy Fold 2 се очекува да пристигнат нови и подобрени камери, Snapdragon 865 процесор и мал дисплеј за известувања, што ќе биде сличен како оној на Galaxy Z Flip.