Наскоро доаѓа поевтиниот Huawei Enjoy 20

Објавено на 08.07.2020 во НовостиНаскоро доаѓа поевтиниот Huawei Enjoy 20

Huawei ќе ја следи тактиката на неколку конкуренти од Кина кои прво лансираат Pro, а потоа „ванила“ верзија на нивните смартфони од средната и основната класа. Таа шема ќе важи и за Huawei Enjoy 20 Pro кој наскоро ќе добие поевтина верзија.

Обичниот Huawei Enjoy 20 ќе работи со осум-јадрен Kirin 820 процесор, ќе има 8 GB RAM, 128 GB основна вградена меморија, батерија со капацитет од 4,300mAh, како и 6,6 инчен дисплеј со резолуција од 2,400 x 1,080 пиксели. 

Засега цената на Huawei Enjoy 20 се уште не е позната, но се очекува да биде доста прифатлива за понудениот хардвер како и камерата со примарен сензор од 48 мегапиксели. 

Прочитајте повеќе: