Honor ќе го објави новиот гејмерски MagicBook во август

Објавено на 10.07.2020 во НовостиHonor ќе го објави новиот гејмерски MagicBook во август

Honor го најави претходно својот гејмерски лаптоп, кој доаѓа во август со најновиот AMD хардвер. Очекуваме од Honor да излезат тизери во следните недели, при што MagicBook Pro 2020 верзијата е објавена во јуни со Intel процесор од 10-та генерација.

Инаку, MagicBook 2020 располага со 16-инчен дисплеј, 16GB DDR4 RAM меморија и PCIe SSD меморија од 512GB. Под хауба има Intel Core i7 процесор и уште една верзија со i5 процесор од 10-та генерација. Следниот модел ќе биде со Ryzen 4000 процесори.