Samsung Galaxy S20 Lite ќе има моќен процесор

Објавено на 13.07.2020 во НовостиSamsung Galaxy S20 Lite ќе има моќен процесор

Samsung Mobile ќе го задржи принципот на лансирање на моќни перформанси во Lite верзијата на сезонскиот премиум смартфон, а тоа се потврди и преку тестот на Geekbench.

Моделот кој се очекува да биде Samsung Galaxy S20 Lite се појави на тестот со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 865 процесор, со поддршка за 5G мобилна конекција и супер квалитетен Super AMOLED дисплеј.

Оваа година Samsung Galaxy S20 Lite ќе биде лансиран во октомври односно неколку месеци порано во однос на неговиот претходник.