Poco M2 Pro пуштен во продажба за цена од околу 160 евра

Објавено на 14.07.2020 во НовостиPoco M2 Pro пуштен во продажба за цена од околу 160 евра

Xiaomi преку суб-брендот Poco лансираше нов супер атрактивен смартфон во средната класа кој започна да се продава по цена од околу 160 евра како топ понуда.

Новиот Poco M2 Pro располага со  6.67 инчен FullHD+ дисплеј, работи осум-јадрен Snapdragon 720G процесор, 4 GB RAM, 64 GB основна вградена меморија, четири сензори на главната камера, селфи камера од 16 мегапиксели и батерија со капацитет од 5000 mAh.

Автор: Aleksandar Stankov