Samsung ги отвори резервациите за Galaxy Note 20 5G

Објавено на 24.07.2020 во НовостиSamsung ги отвори резервациите за Galaxy Note 20 5G

Samsung Galaxy Note 20, Note 20 Ultra, и Galaxy Z Fold 2 се веднаш зад аголот. Компанијата објави дека може да си резервирате уште сега за големиот виртуелен Unpacked настан за 5 август - the next Galaxy.

Со раната резервација Samsung вели дека први си обезбедувате рана преднарачка на новиот Note 20 или Note 20 Ultra 5G, која чини 50 долари, но сепак нема да можете да ја употребите при плаќањето на телефонот. Резервација за Galaxy може да извршите на овој линк. Купонот од 50 долари може да се употреби како ваучер за смартчасовник.