Xiaomi Mi 10 Pro+ ќе има Game Turbo засилување

Објавено на 30.07.2020 во НовостиXiaomi Mi 10 Pro+ ќе има Game Turbo засилување

Xiaomi ќе лансира уште еден моќен смартфон во премиум класата кој ќе има врвни перформанси, и ќе понуди Game Turbo засилување иако нема да биде класичен гејмерски смартфон, туку наменет за поширока група на корисници.

Новиот Xiaomi Mi 10 Pro Plus ќе работи со нова верзија на осум-јадрениот Snapdragon 865 процесор и новиот Game Turbo режим на работа на корисникот ќе му овозможи да добие профи гејмерски перформанси и прилагодување на работата на графичката дел од чипсетот.