Redmi K30 Ultra доаѓа на средина на август со засилени перформанси

Објавено на 31.07.2020 во НовостиRedmi K30 Ultra доаѓа на средина на август со засилени перформанси

Xiaomi на средината на август во продажба ќе го лансира новиот премиум модел Redmi K30 Ultra кој ќе располага со помоќни перформанси и ќе работи со новиот осум-јадрен Dimensity 1000 процесор.

Redmi K30 Ultra исто така ќе понуди 6,7 инчен OLED дисплеј со стапка на освежување на сликата од 120 Hz, ќе има 12 GB RAM и 512 GB вградена меморија, примарен сензор на главната камера од 64 мегапиксели, 20 мегапикселна селфи камера и повеќе сензори на задната страна.

Исто така Xiaomi Redmi K30 Ultra ќе може да се пофали со издржлива батерија со капацитет од 4500 mAh и супер брзо полнење од 33W.