Samsung Galaxy Note 20 Ultra тестиран со новиот Exynos 990

Објавено на 31.07.2020 во НовостиSamsung Galaxy Note 20 Ultra тестиран со новиот Exynos 990

Како и вообичаено Samsung Mobile ќе лансира две верзии на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Ultra кој овој пат е тестиран со подобрениот осум-јадрен Exynos 990 процесор наменет за одредени пазари.

Според направениот тест на Geekbench, Samsung Galaxy Note 20 Ultra бележи фантастични резултати кои го сместуваат на самиот врв на премиум сегментот, па така на 5 август очекуваме навстина спектакуларен уред кој ќе биде мултрипрактичен.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ќе има подобрена главна камера со четири сензори, S Pen поддршка, мега батерија и дисплеј, како и повеќе избори на мемориска комбинација на ROM и RAM.

Автор: Aleksandar Stankov