Huawei Matebook серијата почнува со продажба во Македонија во понеделник

Објавено на 20.08.2020 во НовостиHuawei Matebook серијата почнува со продажба во Македонија во понеделник

Како што претходно пишувавме, македонските корисници ќе имаат на располагање 4 претставници - моделите Matebook X Pro со 13,9 инчен дисплеј на допир, ултра тенкиот 13 инчен Matebook 13 и елегантните машини од средниот ценовен опсег, Matebook D14 и D15. 

Официјално од понеделник излегува артилеријата од лаптопи на Huawei во Македонија, кои ќе се движат со цена од 39.999 до 99.999 денари.