Гледајте го распакувањето на Samsung Galaxy S20 FE 5G под вода

Објавено на 24.09.2020 во НовостиГледајте го распакувањето на Samsung Galaxy S20 FE 5G под вода

Samsung ја откри 5G Fan Edition верзијата на Galaxy S20, при што T-Mobile го распакуваше телефонот под вода.

Инаку, Samsung Galaxy S20 FE 5G располага со 6.5-инчен Super AMOLED дисплеј и 120Hz освежување на екранот. Под хауба има Snapdragon 865 процесор со 6GB RAM+128GB ROM меморија, 12MP задна камера со 8MP телефото камера и 3x оптички зум, како и 12MP ултра-широка камера. Селфи камерата изнесува 32MP со сензор за отпечатоци на прсти вграден во екранот.